Chcę się zdrowo odżywiać

Chcesz jeść zdrowo i czuć się zdrowo?

Sprawię, że „dieta” nie będzie Ci się kojarzyć ze sztywnym jadłospisem, a elastycznym sposobem odżywiania się, w którym nie trzeba się wszystkiego wyrzekać, a znajdzie się miejsce zarówno na urodzinowe ciasto czy letniego grilla jako motywacja do utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych.

W Twojej głowie padło postanowienie „chcę zdrowo odżywiać się”, ale do końca nie wiesz jak się za to dobrze zabrać? Pewnie naczytałeś/aś się wielu sprzecznych informacji w Internecie i już sam/a nie wiesz czy lepsza margaryna czy jednak masło, czy owoce można jeść po godzinie 18, bądź czy te węglowodany naprawdę są takie złe? To tak zwane mity dietetyczne krążące w wirtualnym świecie, często nie mające pokrycia w rzeczywistości, ale już na pewno przyprawiające o zawrót głowy, ponieważ czujesz się zagubiony/a w tym zdrowym odżywianiu się.

Zastanawiasz się czy można jednocześnie zdrowo i smacznie się odżywiać? Zdrowe odżywianie nie musi kojarzyć Ci się tylko z czymś niedobrym i bez smaku.

Zdrowe żywienie nie oznacza również „podejścia zero-jedynkowego”, czy „zasady wszystko albo nic”, ponieważ „dieta na 100% lub wcale” nie przyniesie długotrwałych efektów, a doprowadzi na pewno do niezdrowych relacji z jedzeniem, z wyrzutami sumienia włącznie.