Chcę przytyć

Chcesz zwiększyć masę ciała?

Jeśli chcesz przytyć w zdrowy sposób, zapraszam Cię do kontaktu ze mną. W mojej praktyce dietetycznej pomogłam już niejednej osobie zmagającej się z niedoborem masy ciała. Jestem przekonana, że pomogę także i Tobie.

Słowa pod tytułem „chcę przytyć” czy „chcę przybrać na wadze” padają w gabinecie dietetyka zdecydowanie rzadziej, z racji tego, że przeważają raczej tematy krążące wokół zmniejszania masy ciała. Kiedy większość osób zmaga się z nadmierną masą ciała i nie potrafi zrzucić zbędnych kilogramów, to właśnie Ty masz dokładnie na odwrót? Starasz się przytyć, ale zwyczajnie nie potrafisz, mimo że wydaje Ci się, że już zrobiłeś/aś wszystko, co mogłeś/aś? Zwiększenie masy ciała tylko z pozoru wydaje się łatwiejsze, jednak niekiedy jest trudniejsze, niż jej zmniejszanie.

Jeśli myślisz, że dla szybkiego zwiększenia masy ciała dobrym rozwiązaniem będzie spożywanie produktów typu fast-food czy słodkich bądź słonych przekąsek, to jesteś w błędzie. Wyżej wymienione produkty będą negatywnie oddziaływały na organizm człowieka, generując przyrost tkanki tłuszczowej. Natomiast w przybieraniu na masie ciała chodzi o wzrost beztłuszczowej masy ciała, w tym tkanki mięśniowej. Aby się tak stało, przyrost masy ciała powinien być stopniowy, a dieta wzbogacana o produkty zdrowe, pełnowartościowe, jak najmniej przetworzone, gęste odżywczo i energetycznie, które w małej objętości zawierają dużą ilość kalorii.